80. ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA PODZIEMNEGO

W niedzielę 29 września w Bazylice Garnizonowej pw. św. Elżbiety we Wrocławiu miała miejsce uroczysta Msza św. z okazji 80. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Wspólnej modlitwie przewodniczył proboszcz parafii – ks. prał. płk Janusz Radzik, który zaznaczył, że podczas Mszy św. zebrani będą modlili się za tych, których nazwiska wypisane są w kaplicy Polskiego Państwa Podziemnego wrocławskiej świątyni. Tych, którzy stali na czele, czyli delegatów rządu na kraj, generałów, a także tych, których imiona wierni noszą w sercach. „Głęboko wierzymy, że Bóg za ich wierną służbę przygotował im nagrodę w swoim domu – ojczyźnie niebieskiej”- podsumował celebrans. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. płk w st. spocz. Henryk Szareyko. Kaznodzieja przytoczył historię powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz zwrócił uwagę na skutki jego funkcjonowania na dalsze dzieje naszej Ojczyzny.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Armii Krajowej, Kombatanci oraz Weterani, poczty sztandarowe na czele ze Sztandarem Akademii Wojsk Lądowych, a także parafianie i sympatycy.

30 września 2019 | Aktualności | Możliwość komentowania 80. ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA PODZIEMNEGO została wyłączona