III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 Stycznia 2020

1. Dzisiaj z inicjatywy papieża Franciszka przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Wsłuchani w Słowo samego Boga módlmy się o to, abyśmy w praktyce potrafili wprowadzać je w nasze codzienne życie

2. Dzisiaj także obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy i wspierajmy dotkniętych tą chorobą, która nadal zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3. W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu zachęcamy do udziału w akcji „Światło Pamięci”.Ma ona na celu uświadomienie zagrożeń związanych z nietolerancją religijną i etniczną. Polega na zapaleniu świecy w oknie domu w dniu 27 stycznia o godz. 18.00. Płomień tej świecy ma symbolizować pamięć o wszystkich ofiarach Zagłady.

4. W pierwszą sobotę miesiąca w godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalna do chorych z naszej parafii.

5. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane.

25 stycznia 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 Stycznia 2020 została wyłączona