III NIEDZIELA ADWENTU – Gaudete – 15 Grudnia 2019

1. Dzisiaj obchodzimy 3. Niedzielę Adwentu, nazywaną niedzielą radości, która uświadamia nas, że spotkanie z Jezusem jest już bliskie. Serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie, które w naszej Bazylice będą odprawiane w tym ostatnim tygodniu adwentu od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec lub lampionów. Niech nie zabraknie w tym czasie podejmowanych dobrowolnych umartwień oraz uczynków miłosierdzia, do których należy wsparcie akcji dla dzieci z biednych rodzin „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece Caritas oraz poświęcone opłatki są do nabycia przy wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii.

2. Liturgiczne obchody pamiątki narodzenie Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy św. o północy z 24 na 25 grudnia, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

3. W naszej Bazylice są wystawione kosze na spożywcze, które przed świętami zostaną przekazana przez Wolontariuszy „Caritas” biednym rodzinom z naszej parafii.

13 grudnia 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania III NIEDZIELA ADWENTU – Gaudete – 15 Grudnia 2019 została wyłączona