menu close menu

II NIEDZIELA ADWENTU – 8 Grudnia 2019

1. Dzisiaj obchodzimy 2. Niedzielę Adwentu, która jest także świętowaniem uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.

2. Serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie, które w naszej Bazylice są odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec lub lampionów. Niech nie zabraknie w tym czasie podejmowanych dobrowolnych umartwień oraz uczynków miłosierdzia, do których należy wsparcie akcji dla dzieci z biednych rodzin „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece Caritas oraz poświęcone opłatki są do nabycia przy wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii.

3. Ofiarami do puszek można wesprzeć dzieło pomocy dla Kościoła na Wschodzie.

4. W piątek 13 grudnia w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli w tym czasie oraz o pokój i pomyślność dla naszej Ojczyzny.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie formacyjne przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

6. Podczas ostatniej kwesty zebrano do puszek ofiary – kwotę 904 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Od jutra w naszej Bazylice zostaną wystawione kosze na artykuły spożywcze, które przed świętami zostaną przekazana przez Wolontariuszy „Caritas” biednym rodzinom z naszej parafii.

6 grudnia 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania II NIEDZIELA ADWENTU – 8 Grudnia 2019 została wyłączona

Comments are closed.