menu close menu

I NIEDZIELA ADWENTU – 1 Grudnia 2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny pod hasłem: Wielka tajemnica wiary. Jest to jednocześnie pierwszy dzień adwentu, dlatego serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie, które będą miały miejsce w naszej Bazylice od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec lub lampionów. Niech nie zabraknie w tym czasie podejmowanych dobrowolnych umartwień oraz uczynków miłosierdzia, do których należy wsparcie akcji dla dzieci z biednych rodzin „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece Caritas oraz poświęcone opłatki są do nabycia przy wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii.

2. W piątek 6 grudnia obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja– biskupa Miry. Niech ta postać zmotywuje nas do bezinteresownego czynienia dobra innym.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W sobotę 7 grudnia w godzinach porannych kapłan odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

4. W przyszłą niedzielę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w zawiązku z tym podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenie łańcuszków z medalikami, przyniesionych przez dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej. Tego dnia również po raz dwudziesty z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. 

5. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca Wolontariusze Parafialnego Caritas zbierają do puszek ofiary dla biednych rodzin z naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

28 listopada 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania I NIEDZIELA ADWENTU – 1 Grudnia 2019 została wyłączona

Comments are closed.