menu close menu

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 Października 2019

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich misjonarzach, misjonarkach oraz mieszkańcach krajów misyjnych.

2. Przez cały październik zapraszamy do naszej Bazyliki na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30.

3. We wtorek 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.

4. Zbliża się listopad, który jest poświęcony modlitwie za zmarłych. Przez cały miesiąc o godz.17.30  będziemy odprawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia modląc się za zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych. W naszej Bazylice pamiętamy o zmarłych również przez cały rok ofiarując za nich Mszę św. w każdy I piątek miesiąca o godz. 18.00, a także modląc się przed każdą niedzielną Mszą św. o godz. 12.00. Przy wyjściu z Bazyliki są wyłożone kartki, na których można wypisać imiona zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe należy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. W listopadzie przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej patronki naszej parafii. Uroczystości odpustowe, którym będzie przewodniczył bp Józef GUZDEK – Biskup Polowy WP, odbędą się w sobotę 16 listopada o godz. 18.00.Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.

17 października 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 Października 2019 została wyłączona

Comments are closed.