XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 Października 2019

1. Dzisiaj w całym kraju obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! Natomiast w środę 16 października będziemy wspominać 41. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Jest to okazja do zaangażowania się w budowę żywego pomnika naszego wielkiego Rodaka poprzez wsparcie ofiarami do puszek przy wyjściu z Bazyliki zdolną, lecz ubogą młodzież z naszego kraju.

2. Jutro obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach, wychowawcach i katechetach.

3. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30.

4. W piątek 18 października przypada święto św. Łukasza Ewangelisty.Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną, która rozpocznie Tydzień Misyjny.

6. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się spotkania formacyjne do Bierzmowania, na które serdecznie zapraszamy.

7. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. W naszej Bazylice pamiętamy o zmarłych polecanych w wypominkach przez cały rok ofiarując za nich Mszę św. w każdy I piątek miesiąca o godz. 18.00, a także modląc się przed każdą niedzielną Mszą św. o godz. 12.00. Przy wyjściu z Bazyliki są wyłożone kartki, na których można wypisać imiona zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe należy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze parafialnego Caritas zebrali do puszek ofiary na kwotę 676 zł. Bóg zapłać.

12 października 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 Października 2019 została wyłączona