PRZYSIĘGA WOJSKOWA W AWL

W czwartek, 19 września, w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbyła się Msza św. w intencji studentów wojskowych składających przysięgę na Sztandar. Wspólnej modlitwie przewodniczył oraz okolicznościowe kazanie wygłosił ks. kpt. Maksymilian Jezierski – kapelan uczelni. W Eucharystii oprócz podchorążych, którzy ukończyli szkolenie podstawowe uczestniczyła kadra Akademii.

Następnego dnia uroczystą przysięgę wojskową złożyło 389 podchorążych pierwszego roku studiów wojskowych kierunku Dowodzenie, Logistyka i Inżynieria bezpieczeństwa oraz pierwszego roku studiów kształconych na potrzeby korpusu osobowego medycznego.

Błogosławieństwa nowo zaprzysiężonym udzielił ks. płk Janusz Radzik – Dziekan Sił Powietrznych.

Żołnierze, od 19 sierpnia br. brali udział w intensywnym szkoleniu podstawowym. W tym czasie uczyli się zasad działania na polu walki oraz brali udział w szeregu zajęć teoretycznych i praktycznych zakończonym egzaminem. Następnie czeka ich kolejny etap służby – okres nauki i szkolenia specjalistycznego.

20 września 2019 | Aktualności | Możliwość komentowania PRZYSIĘGA WOJSKOWA W AWL została wyłączona