„BĄDŹ OŁÓWKIEM W RĘKU BOGA”

Początek roku szkolnego, to czas powrotu do wytężonego zdobywania wiedzy, a także formowania wnętrza młodych ludzi. W związku z tym w niedzielę 8 września podczas pierwszej po wakacyjnej przerwie Mszy św. dla rodzin z dziećmi w naszej bazylice garnizonowej miał miejsce obrzęd poświęcenia plecaków i przyborów szkolnych.

W kazaniu dialogowanym ks. kpt. Maksymilian Jezierski pytał dzieci o to, co to jest mądrość i jak ją można zdobywać. Po radosnej i kreatywnej rozmowie z najmłodszymi uczestnikami Mszy św. kaznodzieja zwrócił się z prośbą do rodziców, aby nie szczędzili czasu na to, żeby swoim przykładem przekazywać swoim dzieciom jak najlepsze wzorce do naśladowania.

Na koniec  ks. kpt. Maksymilian Jezierski zaprosił licznie zebranych uczestników do wzięci udziału w corocznej akcji: „Bądź ołówkiem w ręku Boga”, która polegała na rozdaniu wszystkim dzieciom ołówków z napisem: Bądź ołówkiem w ręku Boga! Są to słowa św. Matki Teresy z Kalkuty, które mają zachęcić dzieci do bycia pomocnikami Pana Boga i do dawania świadectwa innym ludziom poprzez miłe słowo, uprzejmość, radość oraz dobre uczynki.

W taki oto sposób, rozpoczęty rok szkolny stał się wydarzeniem inspirującym dzieci i młodzież do pięknego, wartościowego życia.

9 września 2019 | Aktualności | Możliwość komentowania „BĄDŹ OŁÓWKIEM W RĘKU BOGA” została wyłączona