XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 Sierpnia 2019

1. W najbliższy czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Prosimy o przyniesienie bukietów ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas Mszy św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Tego dnia wspominamy również wielkie zwycięstwo polskiego oręża w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r. określane mianem „Cudu nad Wisłą”, a także modlimy się za wszystkich żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego z okazji ich święta. Uroczysta Msza św. w intencji żołnierzy i pracowników Garnizonu Wrocław oraz ich rodzin pod przewodnictwem księdza arcybiskupa metropolity wrocławskiego  Józefa KUPNEGO –   zostanie odprawiona w naszej bazylice  o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

2. W środę, 14 sierpnia, na Jasną Górę wejdzie Piesza Pielgrzymka Wojskowa z Warszawy, w której bierze udział grupa z Akademii Wojsk Lądowych. Wspierajmy duchowo naszych wojskowych pielgrzymów, którym towarzyszy ks. kpt. Maksymilian Jezierski.

3. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze parafialnego Caritas zebrali do puszek 952 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

10 sierpnia 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 Sierpnia 2019 została wyłączona