menu close menu

NOWI MINISTRANCI

Niedziela, 9 czerwca, to radosny dzień dla całej naszej wspólnoty parafialnej. A wszystko dzięki wydarzeniu włączenia do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza nowych ministrantów, które miało miejsce podczas cotygodniowej Mszy św. dla rodzin z dziećmi.

Obrzędu przyjęcia dokonał opiekun ks. kpt. Maksymiliana Jezierskiego, który zwrócił się do kandydatów: „Drodzy chłopcy! Po odpowiednim przygotowaniu, uznając wasze szczere pragnienie, dopuszczam was do służby ministranta w zgromadzeniu liturgicznym.”
W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Następnie nowi ministranci otrzymali legitymacje, które upoważniają ich do posługiwania przy ołtarzu we wszystkich kościołach w Polsce i na świecie.
Po zakończonej liturgii miał miejsce koncert dziecięcej Scholi Garnizonowej pod dyrekcją Państwa Joanny i Dariusza Jeż. Młodzi artyści podczas koncertu zaprezentowali swoje wspaniałe talenty. Oprócz pięknego śpiewu, ubogacili występ grą na różnych instrumentach: pianinie, skrzypcach, kontrabasie, klarnecie, waltorni, cajonie i gitarze.
Był to miły czas spędzony w rodzinnej atmosferze. Na zakończenie spotkania muzycy, od licznie zgromadzonej publiczności, otrzymali gromkie brawa.

9 czerwca 2019 | Aktualności | Możliwość komentowania NOWI MINISTRANCI została wyłączona

Comments are closed.