UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Dzień 26 maja 2019 roku na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców z naszej wspólnoty parafialnej.

W niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12:00 dzieci z rodzin wojskowych i cywilnych przyjęły pierwszy raz w swoim życiu Pana Jezusa obecnego w Komunii świętej. Uroczystościom pierwszokomunijnym przewodniczył ks. prał. płk Janusz Radzik – proboszcz parafii, który z wielką radością powitał dzieci w progach bazyliki.

W czasie dialogowanego kazania z dziećmi ks. kpt. Maksymilian Jezierski rozmawiał z dziećmi nt. Komunii, która jest szczególnym kluczem otwierającym ludzkie serca na działanie Boga i pomagającym w czynieniu dobra wokół siebie.

Na koniec uroczystości ks. prał. płk Janusz Radzik pogratulował 84 dzieciom pierwszokomunijnym oraz ich Rodzicom i Rodzinom, życząc wspaniałej przyjaźni z Jezusem każdego dnia.

Foto: Maciej Kaczor

26 maja 2019 | Aktualności | Możliwość komentowania UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ została wyłączona