VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26 Maja 2019

1. Dzisiaj obchodzimy VI Niedzielę Wielkanocną. Podczas Mszy św. o godz.10.00 będzie miała miejsce Rocznica I Komunii świętej a o godz. 12.00 I Komunia święta. Ten dzień jest także obchodzony jak Dzień Matki. W modlitwach pamiętajmy o naszych Mamach.

2. We wtorek przypada 38. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego.

W środę o godz. 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji Dnia Weterana, której będzie przewodniczył J.E. Ksiądz Biskup Polowy WP Józef GUZDEK. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

3. W roku Jubileuszu 100 – lecia ustanowienia Biskupstwa Polowego Wojska Polskiego, w 22 rocznicę nawiedzenia i poświęcenia przez św. Jana Pawła II zniszczonego pożarem w 1976 r. i odbudowanego Kościoła oraz w 16 rocznicę podniesienia Świątyni do godności Bazyliki Mniejszej serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 16.30 na Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego a następnie uroczystą Eucharystię sprawowaną przez J.E. Księdza Biskupa Polowego WP Józefa GUZDKA wraz z kapelanami Ordynariatu Polowego WP w wigilie tych uroczystości.

4. W związku z uroczystościami jubileuszowymi czwartkowe nabożeństwo majowe oraz Msza św. do Miłosierdzia Bożego z Koronką w intencji pokoju na świecie, w naszych sercach i czcicieli Miłosierdzia Bożego odbędzie się po Mszy św. o godz. 7.00. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Do piątku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a od soboty 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

6. W sobotę 1 czerwca w Międzynarodowy Dzień Dziecka nie zapomnijmy o modlitwie w intencji dzieci, aby Jezus błogosławił ich duchowy wzrost oraz życiowy rozwój.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Naszych chorych odwiedzimy wyjątkowo w pierwszy piątek miesiąca 7 czerwca w godzinach porannych.

8. W przyszłą niedzielę odbędzie się XII Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy św. ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieło powstawania Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

25 maja 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26 Maja 2019 została wyłączona