menu close menu

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 28 Kwietnia 2019

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Miłosierdzia Bożego, która kończy oktawę Wielkiej Nocy a rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy, szczególnie w tym czasie, o uczynkach miłosierdzia, które wyrażają się w pomocy duchowej i materialnej dla potrzebujących.

2. W poniedziałek 29 kwietnia wspominamy św. Katarzynę Sieneńską – patronkę Europy. Módlmy się za mieszkańców naszego kontynentu, aby pozostali wierni wartościom chrześcijańskim.

3. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski.

4. W najbliższą środę rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W maju, odbędą się w naszej parafii następujące uroczystości: I Komunia św. – 26 maja o godz.12.00 oraz Rocznica I Komunii św. także w tym dniu o godz.10.00.

5. Dzień 1 maja jest obchodzony jako Święto Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmijmy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.

6. W czwartek 2 maja przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Otoczmy modlitwą wszystkich rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

7. W piątek 3 maja będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 228. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie świąteczny 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

8. Nie zapominajmy też o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca. Naszych chorych odwiedzimy w sobotę w godzinach przedpołudniowych.

27 kwietnia 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 28 Kwietnia 2019 została wyłączona

Comments are closed.