79. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

W sobotę 13 kwietnia w naszej bazylice garnizonowej została odprawiona Msza św. w intencji Ofiary Zbrodni Katyńskiej sprzed 79 lat. Liturgii przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił proboszcza parafii garnizonowej ks. płk Janusza Radzik.

W obchodach  przygotowanych przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki, Komendę Garnizonu Wrocławskiego Wojska Polskiego oraz Dolnośląską Rodzinę Katyńską uczestniczyli m.in.: wojewoda Paweł Hreniak, reprezentanci jednostek i instytucji wojskowych na czele z komendantem garnizonu płk. Dariuszem Krzywdzińskim, przedstawiciele Dolnośląskiej Rodziny Katyńskiej, organizacji kombatanckich, młodzieżowych oraz miejscowi parafianie.

W homilii ks. Radzik podkreślił odwagę polskich oficerów, którzy w 1940 roku oddali swoje życie w obronie najwyższych wartości. – Niech pamięć o tych, którzy do końca byli wierni w służbie dla Rzeczypospolitej Polskiej motywuje nas wszystkich, a zwłaszcza młode pokolenie do troski o naszą Ojczyznę i do tego, abyśmy byli ludźmi, którzy nie wstydzą się swoich korzeni. – zakończył kaznodzieja.

Na koniec Eucharystii w Kaplicy Katyńskiej wrocławskiej Bazyliki został zapalony symboliczny znicz i oddany honor tym, którzy zostali zamordowani 79 lat temu.

13 kwietnia 2019 | Aktualności | Możliwość komentowania 79. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ została wyłączona