W 14. rocznicę odejścia do wieczności Ojca Świętego Jana Pawła II biskup polowy Józef Guzdek celebrował we wrocławskiej Bazylice św. Elżbiety Węgierskiej Mszę św., w trakcie której udzielił również sakramentu bierzmowania 127 osobom: młodzieży parafialnej i z rodzin wojskowych, oficerom i podchorążym Akademii Wojsk Lądowych, a także dorosłym przygotowanym pod kierunkiem ks. kpt. Maksymiliana Jezierskiego. Eucharystię koncelebrowali proboszcz ks. prałat płk Janusz Radzik oraz wikariusz ks. por. Błażej Woszczek.

W pasterskim słowie skierowanym do zebranych a opartym na ewangelicznej perykopie z dnia Ordynariusz Wojskowy podkreślił, jak bardzo potrzebujemy w naszym życiu drugiego człowieka – od rodziców, rodzeństwa, dziadków począwszy, poprzez nauczycieli, lekarzy, kapłanów, przedstawicieli różnych zawodów, ale również winniśmy wdzięczność Bogu, że ich postawił na naszej drodze oraz im samym. Nawiązując do dzieła życia i posługi Papieża Polaka, który 31 maja 1997 roku nawiedził i poświęcił wrocławską świątynię garnizonową ukazał, jak ważny był dla niego spotykany człowiek: od koronowanych głów, przywódców mocarstw po ubogiego, chorego, odrzuconego przez społeczeństwo.

Po zakończeniu Mszy św. Biskup Polowy przy udziale prezydenta miasta Jacka Sutryka, radnych rady miasta, przyjaciół i sympatyków bazyliki garnizonowej zaangażowanych w odbudowę zniszczonych w czasie pożarów organów odsłonił makietę przedstawiającą projekt oraz wizualizację instrumentu zaplanowanego do zrekonstruowania.

xbw
fot. xmj

3 kwietnia 2019 | Aktualności | Możliwość komentowania BP JÓZEF GUZDEK UDZIELIŁ SAKRAMENTU BIERZMOWANIA MŁODZIEŻY I DOROSŁYM NASZEJ PARAFII została wyłączona