WIZYTA BP. JÓZEFA GUZDKA W JEDNOSTKACH WROCŁAWSKIEGO GARNIZONU

Biskup polowy Józef Guzdek odwiedził 2 kwietnia jednostki wojskowe zlokalizowane na terenie Wrocławia. Pierwszą był 10. Wrocławski Pułk Dowodzenia zlokalizowany w dzielnicy Leśnica. Księdza Biskupa oraz przybyłego wraz z nim ks. płk Janusza Radzika powitał dowódca płk Dariusz Dejneka, któremu towarzyszył kapelan jednostki ks. por. Błażej Woszczek. Omówiono strukturę i zadania jednostki podporządkowanej dowódcy garnizonu Warszawa, nastąpiło zwiedzanie sali tradycji, gdzie ksiądz biskup wpisał się do księgi pamiątkowej oraz ofiarował na ręce płk Dejneki Medal 100-lecia Biskupstwa Polowego. Dowódca odwdzięczył się wręczając tableau z symbolami jednostki. Odwiedzono obiekty sportowe oraz strzelnicę, która jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w siłach zbrojnych. Żołnierze szkolący się w tym momencie dokonali prezentacji wyposażenia i uzbrojenia.

Biskup Guzdek odwiedził następnie 3. Wrocławską Brygadę Radiotechniczną, gdzie został przyjęty przez jej dowódcę a zarazem dowódcę garnizonu Wrocław płk Dariusza Krzywdzińskiego. Kolejnym punktem na wojskowej mapie miasta było Centrum Szkolenia Wojsk  Inżynieryjnych i Chemicznych gdzie został powitany przez komendanta płk Kazimierza Łuckiego oraz kapelana ks. kpt. Maksymiliana Jezierskiego. Odbyło się zwiedzanie obiektów, omówienie zadań i procesu szkolenia saperów i chemików wojskowych, a także prezentacja wyposażenia, gdzie ksiądz biskup dłuższy czas zapoznawał się rozmawiając z żołnierzami, w sali tradycji natomiast zapoznał się z historią centrum oraz pozostawił wpis w księdze pamiątkowej.

xbw
fot. kpt. Marek Gwóźdź

2 kwietnia 2019 | Aktualności | Możliwość komentowania WIZYTA BP. JÓZEFA GUZDKA W JEDNOSTKACH WROCŁAWSKIEGO GARNIZONU została wyłączona