V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7 Kwietnia 2019

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, dlatego na koniec Mszy św. zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.
  2. W owocnym przeżywaniu wielkopostnego czasu nawrócenia pomagają nabożeństwa pasyjne, na które serdecznie zapraszamy: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 oraz Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:40.
  3. Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu.
  4. W środę 10 kwietnia o godz. 12.00 w naszej Bazylice zostanie odprawiona Msza św. z okazji 9. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, natomiast w sobotę 13 kwietnie również o godz. 12:00 odbędzie się Msza św. z okazji 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Za tydzień 14 kwietnia będziemy obchodzić Niedzielą Palmową Męki Pańskiej, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy, które będzie rozprowadzał Parafialny Caritas. Osoby, które mają możliwość dostarczenia bukszpanu, prosimy o przyniesienie gałązek do zakrystii. Tego dnia podczas Mszy św. dla rodzin z dziećmi o godz. 10:00 nastąpi rozwiązanie konkursu na najpiękniejszą własnoręcznie zrobioną palmę.
  6. Dziś wolontariusze parafialnego Caritas zbierają do puszek ofiary na pomoc dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej oraz na wsparcie dla dzieci wyjeżdżających na kolonie.
5 kwietnia 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7 Kwietnia 2019 została wyłączona