II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 Marca 2019

1. Dzisiaj obchodzimy II niedzielę Wielkiego Postu Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. ofiarami do puszek będzie można wesprzeć działalność misyjną.

2. W owocnym przeżywaniu tego wielkopostnego czasu nawrócenia pomagają nabożeństwa pasyjne, na które serdecznie zapraszamy: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 oraz Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:40. Okazją do modlitewnego skupienia będą również Rekolekcje Wielkopostne, które będą miały miejsce w naszej Bazylice od 29 do 31 marca, a poprowadzi je ks. dr hab. Andrzej TOMKO, Prof. Papieskiego wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

3. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to również dzień imienin naszych Pasterzy: ks. Abp. Józefa Kupnego – Metropolity Wrocławskiego i ks. Bp. Józefa Guzdka – Biskupa Polowego WP.Polecajmy w naszej modlitwie czcigodnych solenizantów.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 zapraszamy na spotkania formacyjne przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

5. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi prosimy osoby samotne, rodziny w trudnej sytuacji materialnej o składanie podań na udzielenie pomocy w zakrystii, kancelarii lub członków parafialnego Caritas.

15 marca 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 Marca 2019 została wyłączona