menu close menu

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 Stycznia 2019

1. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal zbiera obfite śmiertelne żniwo.

2. Na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski możemy włączyć się w akcję „Płomień pamięci”, stanowiącą część obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu poprzez zapalenie świecy w oknie w dniu 27 stycznia o godz. 18:00.

3. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata.

4. W pierwszą sobotę miesiąca  w godzinach porannych kapłan uda się z posługą sakramentalna do chorych z naszej parafii.

5. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane.

26 stycznia 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 Stycznia 2019 została wyłączona

Comments are closed.