menu close menu

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13 Stycznia 2019

1. Wspominany w dzisiejszej liturgii chrzest Pana Jezusa w Jordanie kończy okres Narodzenia Pańskiego. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd oraz bożonarodzeniowy wystrój naszej świątyni do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego.

2. W poniedziałek 14 stycznia poprzez kolędę uzupełniającą zakończymy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć wizyty duszpasterskiej w wyznaczonym terminie mogą zapisać się na ten termin w dniu dzisiejszym w zakrystii.

3. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą z całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie.

4. W najbliższy piątek 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się w to dzieło poprzez wspólnotową i osobistą modlitwę.

5. W przyszłą niedzielę 20 stycznia po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Wszystkich kandydatów serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę 26 stycznia w Akademii Wojsk Lądowych odbędzie się kurs przedmałżeński dla par. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej do 24 stycznia.

7. Podczas ostatniej kwesty zebrano do puszek ofiary – kwotę 464 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.