menu close menu

I NIEDZIELA ADWENTU – 2 Grudnia 2018

1.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny pod hasłem: W mocy Bożego Ducha. Jest to jednocześnie pierwszy dzień adwentu, dlatego serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie, które będą miały miejsce w naszej Bazylice każdego poranka o godz. 7.00. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec lub lampionów. Niech nie zabraknie w tym czasie podejmowanych dobrowolnych umartwień oraz uczynków miłosierdzia, do których należy wsparcie akcji dla dzieci z biednych rodzin „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece Caritas oraz poświęcone dzisiaj po każdej Mszy św. opłatki są do nabycia w naszej parafii.

2.W czwartek 6 grudnia obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja – biskupa Miry. Niech ta postać zmotywuje nas do bezinteresownego czynienia dobra innym.

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

4.W najbliższą sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

5.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie formacyjne do I Komunii św.. Prosimy, aby dzieci przygotowujące się do przyjęcia tego sakramentu przyniosły łańcuszki z medalikami.

6.Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca Wolontariusze Parafialnego Caritas zbierają do puszek ofiary dla biednych rodzin z naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.