menu close menu

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – 11 Listopada 2018

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem, w którym obchodzimy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie w Jej obronie oraz módlmy się za wszystkich rządzących i obywateli, aby odpowiedzialnie korzystali z daru niepodległości.

2. Przez cały listopad o godz. 17.30 odprawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia modląc się za zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych. Za zmarłych modlimy się również przez cały rok przed niedzielną Mszą św. o godz. 12.00, a także w pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 sprawując za nich ofiarę Mszy św.

3. Jak co roku w listopadzie przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej patronki naszej parafii. Uroczystości odpustowe, którym będzie przewodniczył bp Józef GUZDEK – Biskup Polowy WP, odbędą się w przyszłą sobotę 17 listopada o godz. 18.00. Msza św. będzie sprawowana w intencji Parafian a także w intencji Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu z okazji 10-lecia jego utworzenia. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.

4. Podczas ostatniej kwesty zebrano do puszek kwotę 703 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

5. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia prosimy osoby samotne, rodziny w trudnej sytuacji materialnej o składanie podań na udzielenie pomocy w zakrystii, kancelarii lub członków parafialnego Caritas.