menu close menu

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 Listopada 2018

1. Przez cały listopad o godz. 17.30 odprawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia modląc się za zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych. Za zmarłych modlimy się również przez cały rok przed niedzielną Mszą św. o godz. 12.00, a także w pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 sprawując za nich ofiarę Mszy św.

2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

3. W przyszłą niedzielę, 11 listopada, przypada narodowe Święto Niepodległości w 100. rocznicę jej odzyskania. W sposób szczególny zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 10.00, której będzie przewodniczył J.E. Abp Józef KUPNY – Metropolita Wrocławski.

4. Jak co roku w listopadzie przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej patronki naszej parafii. Uroczystości odpustowe, którym będzie przewodniczył bp Józef GUZDEK – Biskup Polowy WP, odbędą się w sobotę 17 listopada o godz. 18.00. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.

5. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia prosimy osoby samotne, rodziny w trudnej sytuacji materialnej o składanie podań na udzielenie pomocy w zakrystii, kancelarii lub członków parafialnego Caritas.

6. Tradycyjnie dziś wolontariusze Caritas zbierają do puszek ofiary dla biednych rodzin z naszej parafii. Bóg zapłać za ofiarę.