XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 Października 2018

1. Dzisiaj przeżywam Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy w dzisiejszych czasach umierają za wiarę.

2. Kończy się październik. Jeszcze do środy zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30.

3. Zbliża się listopad, który jest poświęcony modlitwie za zmarłych. Przez cały miesiąc o godz. 17.30 będziemy odprawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia modląc się za zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych. W naszej Bazylice pamiętamy o zmarłych również przez cały rok ofiarując za nich Mszę św. w każdy I piątek miesiąca o godz. 18.00, a także modląc się przed każdą niedzielną Mszą św. o godz. 12.00. Przy wyjściu z Bazyliki są wyłożone kartki, na których można wypisać imiona zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe należy składać w zakrystii.

4. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tego dnia będą sprawowane w porządku niedzielnym. Natomiast w piątek, 2 listopada, przeżywać będziemy Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę, 3 listopada, w godzinach porannych odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną.

6. Jak co roku w listopadzie przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej patronki naszej parafii. Uroczystości odpustowe, którym będzie przewodniczył bp Józef GUZDEK – Biskup Polowy WP, odbędą się w sobotę 17 listopada o godz. 18.00. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.

27 października 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 Października 2018 została wyłączona