menu close menu

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 Października 2018

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną, która rozpocznie Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich misjonarzach, misjonarkach oraz mieszkańcach krajów misyjnych.

2. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30.

3. Zbliża się listopad, który jest poświęcony modlitwie za zmarłych. Przez cały miesiąc o godz. 17.30 będziemy odprawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia modląc się za zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych. W naszej Bazylice pamiętamy o zmarłych również przez cały rok ofiarując za nich Mszę św. w każdy I piątek miesiąca o godz. 18.00, a także modląc się przed każdą niedzielną Mszą św. o godz. 12.00. Przy wyjściu z Bazyliki są wyłożone kartki, na których można wypisać imiona zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe należy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. Zachęcamy do udziału w uroczystej Mszy św. z okazji 95. rocznicy urodzin J. Em. ks. kardynała Henryka Gulbinowicza, która zostanie odprawiona w intencji dostojnego Jubilata w Archikatedrze Wrocławskie 10 listopada o godz. 11.00.

5. Jak co roku w listopadzie przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej patronki naszej parafii. Uroczystości odpustowe, którym będzie przewodniczył bp Józef GUZDEK – Biskup Polowy WP, odbędą się w sobotę 17 listopada o godz. 18.00. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.

20 października 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 Października 2018 została wyłączona

Comments are closed.