menu close menu

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 Października 2018

1. Dzisiaj w całym kraju obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Jest to okazja do zaangażowania się w budowę żywego pomnika naszego wielkiego Rodaka poprzez wsparcie ofiarami do puszek przy wyjściu z Bazyliki zdolną, lecz ubogą młodzież z naszego kraju.

2. Również dzisiaj obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach, wychowawcach i katechetach.

3. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30.

4. W czwartek, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną, która rozpocznie Tydzień Misyjny.

6. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się spotkania formacyjne do Bierzmowania, na które serdecznie zapraszamy.

7. Informujemy, że 18 październiko godz. 18.00 w Hali Stulecia odbędzie się koncert z okazji 95. rocznicy urodzin J. Em. ks. kardynała Henryka Gulbinowicza.
Na bezpłatne bilety można zapisać się w zakrystii.

8. Jednocześnie zachęcamy do udziału w uroczystej Msza św. w intencji dostojnego Jubilata, która zostanie odprawiona w Katedrze Wrocławskie 10 listopada o godz. 11.00.

 

Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. W naszej Bazylice pamiętamy o zmarłych polecanych w wypominkach przez cały rok ofiarując za nich Mszę św. w każdy I piątek miesiąca o godz. 18.00, a także modląc się przed każdą niedzielną Mszą św. o godz. 12.00. Przy wyjściu z Bazyliki są wyłożone kartki, na których można wypisać imiona zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe należy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Podczas ostatniej kwesty wolontariusze parafialnego Caritas zebrali do puszek ofiary na kwotę 687 zł. Bóg zapłać.

13 października 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 Października 2018 została wyłączona

Comments are closed.