menu close menu

MSZA ŚW. Z OKAZJI INAUGURACJI ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019 W AKADEMII WOJSK LĄDOWYCH

Mszą św. w Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu rozpoczęły się obchody inauguracji roku akademickiego 2018/2019. Wspólnotowej modlitwie przewodniczył ks. prał. płk Janusz Radzik – Dziekan Sił Powietrznych, Proboszcz Garnizonu Wrocław, który na początku Eucharystii zwrócił się do licznie zgromadzonej społeczności akademickiej: „Spotykamy się dzisiaj, żeby dziękować dobremu Bogu za miniony rok działalności Akademii Wojsk Lądowych i prosić Go, aby błogosławił całej społeczności akademickiej na drodze nowych wyzwań”.

W okolicznościowym kazaniu ks. kpt. Maksymilian Jezierski – kapelan AWL odnosząc się do ewangelicznej przypowieści o talentach powiedział, że „każdy człowiek ma jakiś talent od Boga i jego zadaniem jest pomnażać to, co otrzymał w darze.” Zwracając się do podchorążych ks. Jezierski zachęcił, żeby również oni nieustannie rozwijali swoje talenty: „Jestem dumny, że mogę otaczać opieką duszpasterską ludzi z pasją, którzy mają wiele talentów i nie szczędzą sił, aby je pomnażać. Z podziwem patrzę na waszą determinację, z jaką trenujecie różne dyscypliny sportów i sztuk walki, jak zgłębiacie wiedzę naukową i wojskową oraz rozwijacie umiejętności praktyczne. Nie zmarnujcie ani jednej okazji, żeby stawać się profesjonalistami w tym, co robicie”.

Na koniec Mszy św. delegacja podchorążych podziękowała ks. płk. Radzikowi za przewodniczenie modlitwie oraz za nieustanne wsparcie i opiekę, jaką obdarza społeczność AWL.

tekst: xMJ

zdjęcia: szer. pchor. Karol Daniel