MSZA ŚW. Z OKAZJI 79. ROCZNICY POWSTANIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

W czwartek, 27 września, w naszej Bazylice Garnizonowej odprawiona została Msza św. z okazji 79. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Wspólnej modlitwie przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił proboszcz parafii – ks. prał. płk Janusz Radzik. Proboszcz bazyliki zaznaczył, że podczas Mszy św. zebrani będą modlili się za tych, których nazwiska wypisane są w kaplicy Polskiego Państwa Podziemnego wrocławskiej świątyni. Tych, którzy stali na czele, czyli delegatów rządu na kraj, generałów, a także tych, których imiona wierni noszą w sercach. „Głęboko wierzymy, że Bóg  za ich wierną służbę przygotował im nagrodę w swoim domu – ojczyźnie niebieskiej”- powiedział.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Armii Krajowej, władz państwowych i samorządowych, poczty sztandarowe na czele ze Sztandarem Akademii Wojsk Lądowych, a także parafianie i sympatycy. Całość uświetniła orkiestra Wojsk Lądowych.

Tekst i foto: xMJ

27 września 2018 | Aktualności | Możliwość komentowania MSZA ŚW. Z OKAZJI 79. ROCZNICY POWSTANIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO została wyłączona