WROCŁAWIANIE ODDALI CZEŚĆ ŚW. DOROCIE I ŚW. STANISŁAWOWI

W niedzielę, 23 września, we Wrocławiu odbyły się coroczne uroczystości ku czci św. Doroty i św. Stanisława. To wielkie dziękczynienie Bogu za uchronienie miasta od powodzi i wszelkich innych nieszczęść rozpoczęło się nabożeństwem w naszej Bazylice, któremu przewodniczył J.E. bp Andrzej Siemieniewski – biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej. Na początku słowa powitania do wszystkich zgromadzonych skierował ks. prał. płk Janusz Radzik – proboszcz parafii. Następnie ks. kan. Paweł Cembrowicz przybliżył historię relikwii św. Doroty i św. Stanisława. Po nabożeństwie relikwiarze w asyście podchorążych Akademii Wojsk Lądowych, orkiestry policyjnej, duchownych, osób konsekrowanych oraz licznie zgromadzonych parafian zostały przeniesione w procesji do kościoła św. Doroty i św. Wawrzyńca, gdzie miała miejsce Msza św. dziękczynna.

23 września 2018 | Aktualności | Możliwość komentowania WROCŁAWIANIE ODDALI CZEŚĆ ŚW. DOROCIE I ŚW. STANISŁAWOWI została wyłączona