MSZA ŚW. PRZED PRZYSIĘGĄ AWL

W piątek, 21 września, na placu apelowym Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbyła się Msza św. polowa w intencji 522 studentów wojskowych składających przysięgę na Sztandar. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. prał. płk Janusz Radzik – Proboszcz Garnizonu Wrocław i Dziekan Sił Powietrznych a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. kpt. Maksymilian Jezierski – kapelan uczelni. W Eucharystii oprócz podchorążych, którzy ukończyli szkolenie podstawowe uczestniczyła kadra Akademii na czele z Rektorem – Komendantem gen. bryg. dr. hab. inż. Dariuszem Skorupką.

W kazaniu ks. Jezierski podkreślał, że „warto stawiać sobie cele, warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji, bo tylko w taki sposób można być szczęśliwym i spełnionym człowiekiem”. Na zakończenie kaznodzieja powiedział: „Mogą przyjść chwile słabości i kryzysy – tak jak w czasie szkolenia podstawowego – ale pamiętajcie o tym, że z Bożą pomocą można wszystko przetrwać. Tylko w taki sposób zostaje się zwycięzcą”.

Oprawę muzyczną uroczystości przygotowała grupa muzyczna składająca się z podchorążych „młodego” rocznika, którzy od momentu wcielenia aktywnie zaangażowali się w działalność Duszpasterstwa Akademickiego AWL „Nieśmiertelni”.

Tekst: xMJ

Foto: st. chor. sztab. Marek Kańtoch

21 września 2018 | Aktualności | Możliwość komentowania MSZA ŚW. PRZED PRZYSIĘGĄ AWL została wyłączona