MSZA ŚW. PRZED PROMOCJĄ OFICERSKĄ 2016

W piątek, 9 września 2016r., w naszej Wojskowej Bazylice odbyła się Msza św. w intencji absolwentów Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, którzy następnego dnia otrzymali promocję na pierwszy stopień oficerski: podporucznika. W uroczystej liturgii, której przewodniczył Delegat Biskupa Polowego WP – ks. prał. płk Janusz Radzik, Dziekan Sił Powietrznych oraz Proboszcz Parafii, uczestniczyło 432 absolwentów wraz z Kierowniczą Kadrą WSOWL na czele z Rektorem – Komendantem płk. dr. hab. inż. Dariuszem Skorupką.

We wstępie do Mszy św. ks. Radzik podkreślił radość z obecności szkoły w życiu parafii i przekazał słowa pozdrowienia od Biskupa Polowego WP gen. bryg. dr. Józefa Guzdka. Następnie zwrócił się do zgromadzonych ze słowami: „Niech ta modlitwa, którą ofiarujemy Bogu w Waszej intencji będzie dla Was owocna i dodaje Wam sił do jak najlepszego wypełniania swoich oficerskich obowiązków.”

Na koniec Eucharystii delegacja Absolwentów podziękowała Głównemu Celebransowi Liturgii za modlitwę i duchową troskę, którą obdarza uczelnię każdego dnia.

Następnego dnia na wrocławskim rynku odbyła się uroczysta Promocja Oficerska, w której wzięli udział przedstawiciele: Ministerstwa Obrony Narodowej, Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, duchowieństwa, władz wojewódzkich i samorządowych, uczelni wojskowych i cywilnych oraz delegacje uczelni zagranicznych. Wśród gości honorowych znaleźli się Joanna Duda-Gwiazda i Andrzej Gwiazda.

Uroczystego błogosławieństwa udzielił Delegat Biskupa Polowego WP – ks. prał. płk Janusz Radzik.

tekst xMJ
foto st.chor.sztab. Marek Kańtoch

23 października 2017 | Aktualności | Możliwość komentowania MSZA ŚW. PRZED PROMOCJĄ OFICERSKĄ 2016 została wyłączona