menu close menu

MSZA ŚW. PRZED PROMOCJĄ OFICERSKĄ

W czwartek 12 lipca w Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu odprawiona została Msza św. w intencji absolwentów uczelni, którzy następnego dnia otrzymali promocję na pierwszy stopień oficerski – podporucznika. W uroczystej liturgii, której przewodniczył ks. płk Janusz Radzik, delegat biskupa polowego, uczestniczyło 323 absolwentów wraz z kierowniczą kadrą AWL na czele z jej rektorem – komendantem gen. bryg. dr. hab. inż. Dariuszem Skorupką.

Mszę św. koncelebrowali ks. kpt. Maksymilian Jezierski – kapelan AWL oraz 35 kapelanów uczestniczących w kursie przeszkolenia kadr rezerwy.

Na początku liturgii ks. płk Janusz Radzik powitał wszystkich zgromadzonych na wspólnej modlitwie oraz przekazał słowa pozdrowienia od J.E. gen. bryg. Józefa Guzdka – biskupa polowego WP.

W okolicznościowym kazaniu ks. Jezierski odniósł się do fragmentu z Ewangelii wg św. Jana: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał.”

– Ludzie patrząc na was, drodzy absolwenci, na wasze zaangażowanie w bezinteresowne czynienie dobra poprzez różne akcje charytatywne budują w sobie nowy obraz żołnierza WP. Widzą w was nie tylko odważnych, przygotowanych na wszystko profesjonalistów, ale także dobrych ludzi, którzy są wrażliwi na cierpienie i biedę innych.  – powiedział.

– Dzisiaj sam Jezus powołuje was do tego, abyście szli w wasze oficerskie życie i przynosili trwałe owoce waszej służby dla Boga i Ojczyzny. – podkreślił kaznodzieja.

Na koniec Eucharystii delegacja absolwentów podziękowała ks. płk. Januszowi Radzikowi za modlitwę i duchową troskę. Miłym akcentem było wręczenie listów gratulacyjnych od biskupa polowego WP oraz  upominków podchorążym aktywnie angażującym się w działalność Duszpasterstwa Akademickiego „Nieśmiertelni”.

12 lipca 2018 | Aktualności | Możliwość komentowania MSZA ŚW. PRZED PROMOCJĄ OFICERSKĄ została wyłączona

Comments are closed.