IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 Czerwca 2018

1. Dzisiaj obchodzimy XI Święto Dziękczynienia. Przy wyjściu z Bazyliki będzie możliwość złożenia ofiar do puszek, które zostaną przeznaczona na dzieło powstawania Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”, a wolontariuszom Parafialnego Caritas dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki.

2. W czerwcu codziennie po Mszy św. wieczornej o godz.18.00 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.

3. W środę przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek miesiąca. Jest to dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za wszystkie nasze grzechy, słabości i zaniedbania. Ze względu na uroczystość, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

2 czerwca 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 Czerwca 2018 została wyłączona