menu close menu

I KOMUNIA ŚWIĘTA W NASZEJ BAZYLICE

Dzień 27 maja 2018 roku na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców z parafii garnizonowej pw. św. Elżbiety Węgierskiej we Wrocławiu.

W niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10:00 dzieci z rodzin wojskowych i cywilnych przyjęły pierwszy raz w swoim życiu Pana Jezusa obecnego w Komunii świętej. Uroczystościom pierwszokomunijnym przewodniczył ks. prał. płk Janusz Radzik – proboszcz parafii, który z wielką radością powitał dzieci w progach bazyliki.

W czasie dialogowanego kazania z dziećmi ks. por. Maksymilian Jezierski – wikariusz parafii rozmawiał z dziećmi nt. najwspanialszej życiowej słodyczy, którą jest Pan Jezus przyjmowany w komunii świętej. Ksiądz Maksymilian podkreślał, że jest to słodycz, która nie ma kalorii, która nie daje tylko chwilowej radości, ale daje Ona prawdziwe szczęście oraz siłę do dobrego życia i dlatego warto Ją często przyjmować.

Na koniec uroczystości ks. prał. płk Janusz Radzik pogratulował 87 dzieciom pierwszokomunijnym oraz ich Rodzicom i Rodzinom, życząc wspaniałej przyjaźni z Jezusem każdego dnia.

27 maja 2018 | Aktualności | Możliwość komentowania I KOMUNIA ŚWIĘTA W NASZEJ BAZYLICE została wyłączona

Comments are closed.