NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ – 27 Maja 2018

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Podczas Mszy św. o godz.10.00 będzie miała miejsce I Komunia św. a o godz. 12.00 Rocznica I Komunii św.

2. Jutro przypada 37. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego.

3. W najbliższą środę zapraszamy naszych parafian i sympatyków o godz.18.00 na obchody 21 rocznicy, kiedy Święty Jan Paweł II podczas V pielgrzymki do Ojczyzny w czasie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego nawiedził i dokonał poświęcenia odbudowanego kościoła oraz 15. rocznicy podniesienia świątyni do godności Bazyliki Mniejszej. Uroczystej Mszy św. z oprawą wojskową i udzieleniem sakramentu bierzmowania będzie przewodniczył J.E. gen. bryg. dr Józef GUZDEK – biskup polowy WP.

4. W związku z uroczystościami odpustowymi środowe nabożeństwo majowe z nowenną do MB Nieustającej Pomocy odbędzie się po Mszy św. o godz. 7.00. Tego dnia zapraszamy również na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

5. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. W tym dniu Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Miejska procesja do czterech ołtarzy wyruszy spod Archikatedry Wrocławskiej ok. godz. 10.00 po Mszy św., a zakończy się pod naszą Bazyliką. Po procesji zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 12.00.

6. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

7. W piątek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka nie zapomnijmy o modlitwie w intencji dzieci, aby Jezus błogosławił ich duchowy wzrost oraz życiowy rozwój.

8. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjnie naszych chorych odwiedzimy w sobotę w godzinach porannych.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się XI Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy św. ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieło powstawania Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

26 maja 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ – 27 Maja 2018 została wyłączona