menu close menu

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20 Maja 2018

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej.

3. W poniedziałek 21 maja będziemy wspominać Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła.

4. W czwartek 24 maja będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5.  W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

6. W przyszłą niedzielę 27 maja będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia odbędą się w naszej parafii następujące uroczystości: I Komunia św. o godz.10.00 oraz Rocznica I Komunii św. o godz. 12.00. Wszystkie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz ich zachęcamy do spowiedzi, która będzie w piątek 25 maja od godz. 17:30.

7. Już dzisiaj zapraszamy naszych parafian i sympatyków 30 maja o godz.18.00 na obchody 21 rocznicy, kiedy Święty Jan Paweł II podczas V pielgrzymki do Ojczyzny w czasie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego nawiedził i dokonał poświęcenia odbudowanego kościoła oraz 15. rocznicy podniesienia świątyni do godności Bazyliki Mniejszej. Uroczystej Mszy św. z oprawą wojskową i udzieleniem sakramentu bierzmowania będzie przewodniczył J.E. gen. bryg. dr Józef GUZDEK – biskup polowy WP.

19 maja 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20 Maja 2018 została wyłączona

Comments are closed.