menu close menu

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29 Kwietnia 2018

1. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w podróżowaniu.

2. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

3. W najbliższy wtorek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W maju, odbędą się w naszej parafii następujące uroczystości: I Komunia św. – 27 maja o godz.10.00, Rocznica I Komunii św. także w tym dniu o godz.12.00 oraz Sakrament Bierzmowania 30 maja o godz.18.00.

4. Dzień 1 maja jest obchodzony jako Święto Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmijmy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.

5. W środę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Otoczmy modlitwą wszystkich rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

6. W czwartek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 227. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie świąteczny 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

7. Nie zapominajmy też o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca. Naszych chorych odwiedzimy w sobotę w godzinach przedpołudniowych.

28 kwietnia 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29 Kwietnia 2018 została wyłączona

Comments are closed.