menu close menu

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 25 Marca 2018

1.Dziś – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień. Na początku każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa palm, które można nabyć u wolontariuszy Parafialnego Oddziału Caritas. Zachęcamy również do uczestnictwa w ostatnich Gorzkich Żalach o godz. 17.40.

2.W związku z obchodami Triduum Paschalnego kancelaria parafialna w godzinach popołudniowych będzie czynna tylko w środę od godz. 17.00 do godz. 18.00.

3.W Wielki Czwartek nie będzie porannej Mszy św., natomiast Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne rozpocznie się o godz. 18.00. Będzie ona sprawowana do Miłosierdzia Bożego w intencji o pokój na świecie, w naszych sercach i czcicieli Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4.W Wielki Piątek wspominamy Mękę i Śmierć Jezusa – na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Tego dnia obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia do trzech posiłków, w tym jednego do syta. Otwarcie Ciemnicy i prywatna adoracja Pana Jezusa w Bazylice od godz. 8.00.

Liturgia męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00 i będzie  poprzedzona nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz.17.30. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie zostanie rozpoczęta Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Możliwość adoracji do godz.22.00.

5.Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, gdy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00.

6.W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkich parafian i sympatyków zachęcamy do licznego udziału.

Wigilia Paschalna w bazylice rozpocznie się o godz. 20.00 obrzędem poświecenia ognia na placu przed kościołem. Prosimy wiernych o przyniesienie świec, które będą nam towarzyszyły przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych. Warto dodać, że tym uroczystościom będzie towarzyszyła oprawa z udziałem wojska oraz Orkiestry Wojskowej. Uroczystą liturgię zakończy Procesja Rezurekcyjna wokół Bazyliki.

78.W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  i  Poniedziałek  Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego.

24 marca 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 25 Marca 2018 została wyłączona

Comments are closed.