menu close menu

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 Lutego 2018

1.Dzisiaj obchodzimy II niedzielę Wielkiego Postu Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. ofiarami do puszek będzie można wesprzeć działalność misyjną.

2.W owocnym przeżywaniu tego wielkopostnego czasu nawrócenia pomagają nabożeństwa pasyjne, na które serdecznie zapraszamy: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 oraz Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:40. Okazją do modlitewnego skupienia będą również Rekolekcje Wielkopostne, które będą miały miejsce w naszej Bazylice od 9 do 11 marca.

3.W czwartek 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. Tego dnia Msza św. w powyższej intencji będzie sprawowana w naszej Bazylice o godz. 17.

4.Również w pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. We Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

5.W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata.

6.W pierwszą sobotę miesiąca będziemy ofiarować wszystkie nasze sprawy, troski i intencje Matce Bożej. Tego dnia w godzinach porannych kapłani udadzą się z posługą sakramentalna do chorych z naszej parafii.

7.W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi prosimy osoby samotne, rodziny w trudnej sytuacji materialnej o składanie podań na udzielenie pomocy w zakrystii, kancelarii lub członków parafialnego Caritas.

24 lutego 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 Lutego 2018 została wyłączona

Comments are closed.