menu close menu

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 Lutego 2018

1.Dzisiaj obchodzimy I niedzielę Wielkiego Postu. W owocnym przeżywaniu tego wielkopostnego czasu nawrócenia pomagają nabożeństwa pasyjne, na które serdecznie zapraszamy: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 oraz Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:40. Okazją do modlitewnego skupienia będą również Rekolekcje Wielkopostne, które będą miały miejsce w naszej Bazylice od 9 do 11 marca.

2.W dniu dzisiejszym w związku z Wrocławską Niedzielą Hospicyjną pod kościołami naszego miasta, również pod nasza Bazyliką, prowadzona jest kwesta na rzecz wrocławskich hospicjów. Całość zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na potrzeby chorych. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

3.Zgodnie z prośba Ojca Świętego Franciszka piątek 23 lutego będzie dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w południowym Sudanie. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę.

4.Za tydzień 25 lutego przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. ofiarami do puszek będzie można wesprzeć działalność misyjną.

17 lutego 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 Lutego 2018 została wyłączona

Comments are closed.