VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 Lutego 2018

1.Dzisiaj przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 18:00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Prosimy rodziny oraz sąsiadów, aby pomogły chorym i starszym w dotarciu do świątyni.

2.W najbliższą środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o godz. 7:00, 16:00 i 18:00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

3.W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nabożeństwa pasyjne, na które serdecznie zapraszamy: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 oraz Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:40. Okazją do modlitewnego skupienia będą również Rekolekcje Wielkopostne, które będą miały miejsce w naszej Bazylice od 9 do 11 marca.

4.Podczas ostatniej kwesty wolontariusze parafialnego Caritas zebrali do puszek ofiary na kwotę 819zł. Bóg zapłać.

10 lutego 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 Lutego 2018 została wyłączona