menu close menu

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 stycznia 2018

1. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal zbiera obfite śmiertelne żniwo.

2. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. We Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

3. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Tego dnia w godzinach porannych kapłani udadzą się z posługą sakramentalna do chorych z naszej parafii.

4. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy ofiarować wszystkie nasze sprawy, troski i intencje Matce Bożej.

5. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa.

Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane.

27 stycznia 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 stycznia 2018 została wyłączona

Comments are closed.