menu close menu

ŚWIĘTO CENTRUM SZKOLENIA WOJSK INŻYNIERYJNYCH I CHEMICZNYCH

W czwartek 30 listopada Mszą św. o godz. 18:00 w naszej Bazylice obchody swojego święta rozpoczęli żołnierze, pracownicy i elewi Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych na czele z Komendantem płk. mgr. Kazimierzem Łuckim. Uroczystej Eucharystii z udziałem orkiestry wojskowej i pocztu sztandarowego przewodniczył proboszcz parafii ks. prał. płk Janusz Radzik, który we wstępie zachęcił wszystkich zgromadzonych do modlitwy w intencji całej społeczności centrum szkolenia.

Słowo Boże do uczestników Eucharystii skierował kapelan CSWIiCH ks. por. Maksymilian Jezierski, który odnosząc się do czytań mszalnych podkreślił, iż bardzo ważna jest odpowiedź na zaproszenie Jezusa: „Pójdź za mną!” Jak dodał kaznodzieja: „Każdy z nas otrzymał życiowe powołanie do bycia ojcem, matką, żołnierzem, księdzem, lekarzem, nauczycielem, prawnikiem. I naszym zadaniem jest troska o to powołanie. Takim powołaniem jest również bycie inżynierem, saperem czy chemikiem. Ważne jest, aby poprzez wytężoną pracę stawać się jak najlepszym specjalistą w swojej dziedzinie.”

Na koniec Mszy św. ks. płk Radzik podziękował wszystkim za udział we wspólnej modlitwie i udzielił Bożego błogosławieństwa.

foto: kpt. Marek Gwóźdź

30 listopada 2017 | Aktualności | Możliwość komentowania ŚWIĘTO CENTRUM SZKOLENIA WOJSK INŻYNIERYJNYCH I CHEMICZNYCH została wyłączona

Comments are closed.