menu close menu

III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE – 17 Grudnia 2017

1. Dzisiaj obchodzimy 3. Niedzielę Adwentu, nazywaną niedzielą radości, która uświadamia nas, że spotkanie z Jezusem jest już bliskie. Serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie, które w naszej Bazylice będą odprawiane w tym ostatnim tygodniu adwentu od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec lub lampionów. Niech nie zabraknie w tym czasie podejmowanych dobrowolnych umartwień oraz uczynków miłosierdzia, do których należy wsparcie akcji dla dzieci z biednych rodzin „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece Caritas oraz poświęcone opłatki są do nabycia przy wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii.

2.Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W związku z tym, że wieczorem tradycyjnie zasiądziemy do wigilijnego stołu, nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Pozostałe Msze św. tego dnia będą odprawiane w porządku niedzielnym.

3.Liturgiczne obchody pamiątki narodzenie Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy św. o północy z 24 na 25 grudnia, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

4.Od jutra w naszej Bazylice zostaną wystawione kosze na żywność, która przed świętami zostanie przekazana biednym rodzinom z naszej parafii