menu close menu

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ODPUST PARAFIALNY – 19 listopada 2017

1.Dzisiaj obchodzimy uroczystości odpustowe związane ze wspomnieniem św. Elżbiety Węgierskiej patronki naszej parafii. Uroczystej Mszy św. z oprawą wojskową o godz. 12.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi J.E. bp Józef GUZDEK – Biskup Polowy WP. Podczas tej Mszy św. będzie miało miejsc poświęcenie Kaplicy Najświętszego Sakramentu, która została ozdobiona nowymi witrażami.

2.Przez cały listopad o godz. 17.30 odprawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia modląc się za zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych. Za zmarłych modlimy się również przez cały rok przed niedzielną Mszą św. o godz. 12.00, a także w pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 sprawując za nich ofiarę Mszy św.

3.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która zakończy rok liturgiczny i przygotuje nas do wejścia w czas adwentu – radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Również tego dnia po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania, na które serdecznie zapraszamy.

4.W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia prosimy osoby samotne, rodziny w trudnej sytuacji materialnej o składanie podań na udzielenie pomocy w zakrystii, kancelarii lub członków parafialnego Caritas.

5.Decyzją Księdza Biskupa Józefa GUZDKA – Biskupa Polowego WP ks. ppor. Błażej WOSZCZEK został skierowany do posługi kapelana w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Kosowie. Ufamy, że po spełnieniu swojej misji wróci do naszej wspólnoty parafialnej. Życzymy mu obfitości łask Bożych i zapewniamy o modlitwie.

18 listopada 2017 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ODPUST PARAFIALNY – 19 listopada 2017 została wyłączona

Comments are closed.